Kontakt

På våra skolor har vi en välkomnande hållning till besökare men alla besök ska vara planerade. Därför måste du som vill besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.

Skolledning/Administration

Petra Sörensson

Rektor/Lärare i Floristämnen

073-545 44 29
petra.sorensson@laroverken.se

Robert Lagerström

Biträdande rektor/Lärare i Handel- och ekonomiämnen

073-500 31 72
robert.lagerstrom@laroverken.se

Oskar Ottersten

Administratör/Studie- och Yrkesvägledare/Marknadskoordinator/Fotbollsinstruktör

073-519 29 79
oskar.ottersten@laroverken.se



Elevhälsoteam

Angelica Larsson

Kurator/Elevassistent/Mentor EKEKO


angelica.larsson@laroverken.se

Ing-Britt Bengtsson

Specialpedagog


ing-britt.bengtsson@laroverken.se

Kerstin Ekstedt

Speciallärare


kerstin.ekstedt@laroverken.se

Magnus Sandberg-Ställ

Skolsköterska


magnus.sandberg-stall@laroverken.se

Ingemar Jönsson

Skolpsykolog


Annika Lindgren

Skolläkare




Lärare

Patrik Norrlöf

Mentor EEDAT/Lärare i Matematik, Naturkunskap


patrik.norrlof@laroverken.se

Monica Malmberg

Mentor EEDAT/Elevassistent


monica.malmberg@laroverken.se

Christian Forkstam

Lärare i IT-ämnen


christian.forkstam@laroverken.se

Kerstin Brinte

Lärare i matematik


kerstin.brinte@laroverken.se

Christopher Ershagen

Mentor HVFLO/Lärare i Idrott, Samhällsämnen/Instruktör i Fys och Hälsa


christopher.ershagen@laroverken.se

Lena Bramsvik Jönsson

Mentor RLBAG/Lärare i Konditoriämnen


lena.bramsvik@laroverken.se

Mattias Isaksson

Mentor RLBAG/Lärare i Bageriämnen


mattias.isaksson@laroverken.se

Måns Axkull

Mentor SABET/Lärare i Svenska, Samhälle


mans.axkull@laroverken.se

Emir Custovic

Mentor SABET/Lärare i Estetämnen


emir.custovic@laroverken.se

Francisco Bueno Urdaniga

Lärare i Spanska


francisco.bueno@laroverken.se

Michael von Gersdorff

Lärare i Tyska


michael.von-gersdorff@laroverken.se

Angela Patel

Lärare i Engelska


angela.patel@laroverken.se