Personal


Skolledning       

Jessica Hallberg

Rektor

Tel: 073-625 13 29

E-post: jessica.hallberg@laroverken.se

Espen Surén

Biträdande rektor

Tel: 073-625 13 21

E-post: espen.suren@laroverken.se

Administration

Helena Nilsson

Tel: 011-470 52 00

E-post: norrkoping@laroverken.se

Elevhälsan

Åsa Hilmerson (tisdag, torsdag, fredag)

Skolsköterska

Tel: 070-737 13 66

E-post: asa.hilmerson@laroverken.se

Jill Ivung (tisdag, torsdag, fredag) 

Kurator

Tel: 073-673 92 78

E-post: jill.ivung@laroverken.se

Catharina Flodin Boman (tisdag, torsdag, fredag)

Specialpedagog

Tel: 070-462 52 20

E-post: catharina.flodin-boman@laroverken.se

Pedagogisk personal  

Anders Danielsson

Datorämnen, IT-administratör

E-post: anders.danielsson@laroverken.se

Andreas Franzén

Bageriämnen

E-post: andreas.franzen@laroverken.se

Pia Lintrup

Engelska, Svenska, Svenska som andraspråk

E-post: pia.lintrup@laroverken.se

Azra Islamovic

Svenska, Svenska som andraspråk

E-post: azra.islamovic@laroverken.se

Boel Dollerup

Serveringsämnen, arbetslagsledare

Tel: 073-625 13 70

E-post: boel.dollerup@laroverken.se

Bruno Trome

Restaurang- och bageriämnen

E-post: bruno.trome@laroverken.se

Daniel Sjögren

Engelska, Historia

E-post: daniel.sjogren@laroverken.se

Edgar Wöber

Restaurang- och bageriämnen

E-post: edgar.wober@laroverken.se

Elin Josefsson

Idrottsämnen

E-post: elin.josefsson@laroverken.se

Emil Wigge

Historia, Samhällskunskap

E-post: elin.wincent@laroverken.se

Norma Toma

Matematik, Teknik

E-post: norma.toma@laroverken.se

Frida Gudjonsson

RL-servering

E-post: frida.gudjonsson@laroverken.se

Hanna Hemstad

Förstelärare*, idrott

E-post: hanna.hemstad@laroverken.se

Agnieszka Mazurek

Lärare kemi, matematik

E-post: Agnieszka.mazurek@laroverken.se

Henrik Helmér

Spanska, franska, samhällskunskap

Tel: 011-470 52 09

E-post: henrik.helmer@laroverken.se

Håkan Grunder

Förstelärare*, matematik

E-post: hakan.grunder@laroverken.se

Josefine Ekström

Förstelärare*, naturkunskap

E-post: josefine.bernhardsson@laroverken.se

Jesper Åström

Svenska, arbetslagsledare

E-post: jesper.astrom@laroverken.se

Johnny Karlsson

Historia, religion

E-post: johnny.karlsson@laroverken.se

Johanna Ringborg

Franska, entreprenörskapsämnen

E-post: johanna.ringborg@laroverken.se

Lena Hernqvist

Entreprenörskapsämnen

E-post: lena.hernqvist@laroverken.se

Magnus Nordén

Tyska, engelska, svenska

E-post: magnus.norden@laroverken.se

Mansour Jakobsson

Media, Kommunikation

E-post: mansour.jakobsson@laroverken.se

Maria Almeborn

Entreprenörskapsämnen

E-post: maria.almeborn@laroverken.se

Mats Carlsson

Lärare resturangämnen

E-post: mats.carlsson@laroverken.se

Olof Hultman

Samhällskunskap, historia

E-post: olof.hultman@laroverken.se

Peter Burlin

Idrottsämnen, arbetslagsledare

E-post: peter.burlin@laroverken.se

Ronny Ståhling

Elevcoach

E-post: ronny.stahling@laroverken.se

Sandra Landberg-Heikne

Lärare i idrottsämnen, árbetsterapeut

E-post: sandra.landberg-heikne@laroverken.se

Thorbjörn Johansson

Matematik, naturkunskap

E-post: torbjorn.johansson@laroverken.se

Tommy Ringman

Fotbollsinstruktör, lokalansvarig

E-post: tommy.ringman@laroverken.se

Restaurang Björkudden

011-470 52 40

Kökspersonal    

Vivianne Thuesen

Cafépersonal

E-post: vivi-anne.thuesen@laroverken.se

Emelie Jonsson

Dietansvarig

E-post: emelie.jonsson@laroverken.se

Marianne Johansson 

Köksansvarig

E-post: marianne.johansson@laroverken.se

Skolan är ingen offentlig plats utan arbetsplats för elever och personal. På våra skolor strävar vi efter att ha en välkomnande hållning till besökare, dock ska besöken vara planerade. Därför måste du som planerar att besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.