Kontakt

På våra skolor har vi en välkomnande hållning till besökare men alla besök ska vara planerade. Därför måste du som vill besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.

Skolledning/Administration

Jessica Hallberg

Rektor

073-625 13 29
jessica.hallberg@laroverken.se

Pia Lintrup

Biträdande rektor/Arbetslagsledare för studieförberedande program

072-323 24 48
pia.lintrup@laroverken.se

Helena Nilsson

Administratör

011-470 52 00
norrkoping@laroverken.se



Marknad

Sandra Landberg Heikne

Marknadskoordinator/leg. arbetsterapeut/fotbollsinstruktör

073-625 13 21
sandra.landberg-heikne@laroverken.se



Elevhälsan

Anela Sipic

Skolsköterska (ons, fre)

070-737 13 66

Jill Ivung

Kurator (tis, ons, fre)

073-673 92 78
jill.ivung@laroverken.se

Catharina Flodin Boman

Specialpedagog (tis, ons, fre)

070-462 52 20
catharina.flodin-boman@laroverken.se

Petra Sahlin

Studie- och yrkesvägledare

072-159 23 91
petra.sahlin@laroverken.se



Arbetslag studieförberedande program

Norma Toma

Arbetslagsledare/Lärare i Matematik, Teknik


norma.toma@laroverken.se

Emil Wigge

Lärare i Historia, Samhällskunskap


emil.wigge@laroverken.se

Henrik Helmér

Lärare i Spanska, Samhällskunskap, Sociologi, Filosofi


henrik.helmer@laroverken.se

Magnus Nordén

Lärare i Tyska, Svenska


magnus.norden@laroverken.se

Carl-Johan Stenberg

Lärare i Religion, Samhällskunskap, Sociologi


carl-johan.stenberg@laroverken.se

Carolina Hultin

Lärare i Svenska, Historia


carolina.hultin@laroverken.se

Kerstin Källsner

Lärare i Svenska


kerstin.kallsner@laroverken.se

Håkan Gründer

Förstelärare/Lärare i Matematik, Fysik


hakan.grunder@laroverken.se

Agnieszka Mazurek

Lärare i Kemi, Matematik


Agnieszka.mazurek@laroverken.se

Anders Danielsson

IT-administratör, Lärare i Datorämnen


anders.danielsson@laroverken.se

Mansour Jakobsson

Lärare i Handelsämnen, Webdesign


mansour.jakobsson@laroverken.se

Johanna Ringborg

Lärare i Handelsämnen, Franska


johanna.ringborg@laroverken.se

Alexandra Johansson

Lärare i Ekonomi


Izabella Strömberg

Lärare Engelska/Studiecoach


Martin Namrood

Lärare Samhällskunskap, Religion/Studiecoach




Arbetslag Barn och fritid

Peter Burlin

Arbetslagsledare/Lärare i Idrottsämnen


peter.burlin@laroverken.se

Elin Josefsson

Lärare i Idrottsämnen, Psykologi


elin.josefsson@laroverken.se

Hanna Hemstad

Förstelärare/Lärare i Idrottsämnen


hanna.hemstad@laroverken.se

Josefine Ekström

Förstelärare/Lärare i Naturkunskap


josefine.ekstrom@laroverken.se



Arbetslag Restaurang och Livsmedel

Boel Dollerup

Arbetslagsledare/Lärare i Serveringsämnen

073-625 13 70
boel.dollerup@laroverken.se

Andreas Franzén

Lärare i Bageriämnen


andreas.franzen@laroverken.se

Edgar Wöber

Lärare i Restaurang- och bageriämnen


edgar.wober@laroverken.se

Frida Gudjonsson

Lärare i Serveringsämnen


frida.gudjonsson@laroverken.se

Mats Carlsson

Lärare i Resturangämnen


mats.carlsson@laroverken.se



Kökspersonal

Magnus Küla

Kökschef


magnus.kula@laroverken.se

Vivianne Thuesen

Cafépersonal


vivi-anne.thuesen@laroverken.se

Emelie Jonsson

Dietansvarig


emelie.jonsson@laroverken.se

Marianne Johansson

Köksansvarig


marianne.johansson@laroverken.se



Övriga medarbetare

Dzika Selimi

Elevcoach


dzika.selimi@laroverken.se

Sandra Hjalmarson

Elevcoach


sandra.hjalmarsson@laroverket.se

Tommy "Mulle" Ringman

Vaktmästare/fotbollsinstruktör


tommy.ringman@laroverken.se

Camilla Engström

Lokalvårdare