Kontakt

 


Skolledning

Ove Tunhav
Rektor

Tel: 073 074 71 96
E-post: ove.tunhav@laroverken.se

 

Åsa Bäck
Biträdande rektor

Tel: 070 144 24 26
E-post: asa.back@laroverken.se


Elevhälsan

Charlotta Fredheim
Skolsköterska

Tel: 072 159 23 57 (måndag – onsdag kl 08:30 – 16:30)
E-post: charlotta.fredheim@laroverken.se

 

Maria Svensson
Skolkurator

Tel: 070 998 01 20
E-post: maria.svensson@laroverken.se

 

Ingrid Ahlberg
SYV – Studie och yrkesvägledare
(Arb.tider: jämna veckor: mån, tis, ons.
udda veckor: ons, tor, fre.)

Tel: 072 167 26 34
E-post: ingrid.ahlberg@laroverken.se

 

Mirko Cancelli
Specialpedagog

Tillträder 2017-08-01
Vid akuta ärenden, vänligen kontakta någon annan i Elevhälsan, se ovan.

 


Administration

Gustavo Hidalgo
Vaktmästare

Tel: 072 380 96 39
E-post: gustavo.hidalgo@laroverken.se

 

Cecilia Allen Schriver
Administratör
Expeditionen öppen måndag-torsdag 08:00-15:00, fredag 08:00-12:00.

Tel: 040 650 75 50
E-post: cecilia.allen.schriver@laroverken.se

 

Sjukanmälan
görs via Elits eller på sjukanmälantelefonens svarare innan kl. 08:00.
Tel: 040 650 75 71

 

Samhällsvetenskapsprogrammet

Tel: 073 234 46 15

Giancarlo Svenato
Arbetslagsledare & Internationell koordinator
Lärare i engelska och italienska
E-post: giancarlo.svenato@laroverken.se

 

Sofia Wiking
Förstelärare
Lärare i religion och svenska som andraspråk
E-post: sofia.viking@laroverken.se

 

Sandra Behdjou
Lärarvikarie samhällskunskap
E-post: sandra.behdjou@laroverken.se

 

Daniel Hvistendahl
Lärare historia, ekonomi och resurslärare
E-post: daniel.hvistendahl@laroverken.se

 

Branko Gavranovic
Lärare i idrott och psykologi
E-post: branko.gavranovic@laroverken.se

 


Barn- och fritidsprogrammet

Tel: 072 159 23 61

Peter Enehag
Arbetslagsledare
Lärare i psykologi, aktivitets- och pedagogiskt ledarskap. Ishockeyinstruktör
Mobil: 073 569 90 31
E-post: peter.enehag@laroverken.se

 

Joakim Zetterholm
Lärare matematik och idrott
E-post: joakim.zetterholm@laroverken.se

 

Anders Grimberg
Fotbollsinstruktör
E-post: anders.grimberg@laroverken.se

 

Henrik Jönsson
Fotbollsinstruktör, lärare i idrott och hälsa
E-post: henrik.jonsson@laroverken.se

 

Teodor Mischkin
Lärare hälsa och idrott
E-post: theodor.mischkin@laroverken.se

 

Martina Korner
Lärare svenska
E-post: martina.korner@laroverken.se

 

Winnie Lu
Resurslärare
E-post: winnie.lu@laroverken.se


EE-/Teknikprogrammet och Naturvetenskapsprogrammet

Tel: 072 159 23 59

John Krüger
Lärare biologi, naturkunskap och kemi
E-post: john.kruger@laroverken.se

 

Ismet Gashi
Lärare matematik, fysik och teknik
E-post: ismet.gashi@laroverken.se

 

Lars Persson
Lärare webb och programmering
E-post: lars.persson@laroverken.se

 

Sanela Mehanovic
Lektor i matematik
E-post: sanela.mehanovic@laroverken.se

 

Sabri Pipic
IT-administratör, resurs
Tel: 072 833 33 43/072 167 26 23
E-post: sabri.pipic@laroverken.se

 

Maha Sabih Bati
Lärare EE-ämnen
E-post: maha.sabih-bati@laroverken.se


Ekonomi- och Handelsprogrammet

Tel: 072 159 23 58

Maria Gustafsson
Arbetslagsledare. Marknadskoordinator.
Lärare i medieämnen.
E-post: maria.gustafsson@laroverken.se

 

Lovisa Lindegren
Förstelärare, lärare i svenska och historia
E-post: lovisa.lindegren@laroverken.se

 

Helen Ek
Förstelärare, lärare i handelsämnen
E-post: helen.ek@laroverken.se

 

Sven Magnusson
Lärare ekonomiämnen och historia
E-post: sven.magnusson@laroverken.se

 

Giovanni Savini
Lärare spanska
E-post: giovanni.savini@laroverken.se

 

Fredrik Rosvall
Lärare franska, resurs
E-post: fredrik.rosvall@laroverken.se

 

Joaquin Muniz Ferreira
Resurslärare
E-post: muniz.ferreira.joaquin@laroverken.se

 

 

Frisörprogrammet

Tel: 072 159 23 62

Anneli Molander
Arbetslagsledare, lärare i frisörämnen
E-post: anneli.molander@laroverken.se

 

Gabriela Molina
Lärare i frisörämnen
E-post: gabriela.molina@laroverken.se

 

Madeleine Manzi
Lärare i frisörämnen
E-post: madeleine.manzi@laroverken.se

 

Vannia Cronhamn
Lärare i frisörämnen
E-post: vannia.cronhamn@laroverken.se

 

Tina Granberg
Lärare i frisörämnen
E-post: tina.granberg@laroverken.se

 

Salong Skönheten

Tel: 040 650 75 75


Hotellprogrammet och Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Tel: 072 159 23 60

Jesper Isaksson
Arbetslagsledare
Lärare i restaurangämnen
E-post: jesper.isaksson@laroverken.se

 

Katarina Brinte
Lärare i hotellämnen
E-post: katarina.brinte@laroverken.se

 

Jonas Strandglim
Lärare i restaurangämnen
E-post: jonas.strandglim@laroverken.se

 

Robert Lagerström
Lärare i restaurangämnen
E-post: robert.lagerstrom@laroverken.se

 

Rasmia Hama Amin
Lärare i Engelska, resurslärare
E-post: rasmia.amin@laroverken.se

 

Annika Olsson
Lärare i hotellämnen
E-post: annika.olsson@laroverken.se

 

Linda Wither
Vikarie
E-post: linda.wither@laroverken.se

 

Restaurang Salvia
Tel: 040 650 75 65


Köket

Tel: 040 650 75 70

Bertil Sångberg
Kökschef
E-post: bertil.sangberg@laroverken.se

Ingrid Hagen-Fridlund
Köksbiträde

Elisabet Olsson
Köksbiträde

Phat Giang
Köksbiträde


Övriga medarbetare

Kasper Nilsson
Kafé Kummin – elevkafé
E-post: kasper.nilsson@laroverken.se

 

Vesna Milojevic
Lokalvårdare

 


Tjänstledig

 

Malin Forsang
Lärare religion och samhällskunskap