Kontakt

Skolledning/Administration

Ove Tunhav

Rektor

0730 74 71 96
ove.tunhav@laroverken.se

Åsa Bäck

Biträdande rektor

0701 44 24 26
asa.back@laroverken.se

Cecilia Allen Schriver

Expedition/administratör/Lärare i Administration

040 650 75 50
cecilia.allen.schriver@laroverken.se



Elevhälsan

Charlotta Fredheim (Jämna veckor: tis, ons, fre. Udda veckor: mån, tis, ons)

Skolsköterska

0721 59 23 57
charlotta.fredheim@laroverken.se

Maria Svensson (mån-tors)

Skolkurator

0709 98 01 20
maria.svensson@laroverken.se

Ingrid Ahlberg (Jämna veckor: mån, tis, ons. Udda veckor: ons, tor, fre)

SYV – Studie och yrkesvägledare

0721 67 26 34
ingrid.ahlberg@laroverken.se

Mirko Cancelli

Specialpedagog

0727 34 84 34
mirko.cancelli@laroverken.se



Samhällsvetenskapsprogrammet / 0732 34 46 15

Giancarlo Svenato

Arbetslagsledare/Internationell koordinator/Lärare i Engelska och Italienska


giancarlo.svenato@laroverken.se

Branko Gavranovic

Lärare i Idrott och Psykologi


branko.gavranovic@laroverken.se

Daniel Hvistendahl

Resurslärare/Lärare i Historia, Ekonomi


daniel.hvistendahl@laroverken.se

Fredrik Eriksson

Lärare i Religion, Svenska, Svenska som andraspråk


fredrik.eriksson@laroverken.se

Mikael Nilsson

Lärarvikarie i Samhällskunskap och Idrott


mikael.nilsson@laroverken.se



Barn- och fritidsprogrammet / 0721 59 23 61

Teodor Mischkin

Arbetslagsledare/Lärare i BF-ämnen


theodor.mischkin@laroverken.se

Anders Grimberg

Fotbollsinstruktör


anders.grimberg@laroverken.se

Henrik Jönsson

Fotbollsinstruktör/Lärare i Idrott och hälsa


henrik.jonsson@laroverken.se

Joakim Zetterholm

Lärare i Matematik och Idrott


joakim.zetterholm@laroverken.se

Mangalavati Citra M. Aros

Lärare i Spanska


mangalavati.aros@laroverken.se

Martina Korner

Lärare i Svenska


martina.korner@laroverken.se

Peter Enehag

Ishockeyinstruktör/Lärare i Psykologi, Aktivitets- och pedagogiskt ledarskap.


peter.enehag@laroverken.se



El- och energi-, Teknik- och Naturvetenskapsprogrammet / 0721 59 23 59

Ismet Gashi

Lärare i Matematik, Fysik och Kemi


ismet.gashi@laroverken.se

John Krüger

Lärare i Biologi, Naturkunskap och Kemi


john.kruger@laroverken.se

Maha Sabih Bati

Lärare i El- och energiämnen


maha.sabih-bati@laroverken.se

Sabri Pipic

IT-administratör/Resurs

072 833 33 43 / 072 167 26 23
sabri.pipic@laroverken.se

Sanela Mehanovic

Lektor i Matematik


sanela.mehanovic@laroverken.se



Ekonomi- och Handelsprogrammet / 0721 59 23 58

Maria Gustafsson

Arbetslagsledare/Marknadskoordinator/Lärare i Medieämnen


maria.gustafsson@laroverken.se

Helen Ek

Förstelärare/Lärare i Handelsämnen


helen.ek@laroverken.se

Joaquin Muniz Ferreira

Resurslärare


muniz.ferreira.joaquin@laroverken.se

Sofia Svarvell

Lärare i Svenska, Historia


sofia.svarvell@laroverken.se

Sven Magnusson

Lärare i Ekonomiämnen och Historia


sven.magnusson@laroverken.se

Winnie Lu

Resurslärare

0769 35 24 23
winnie.lu@laroverken.se



Frisörprogrammet / 0721 59 23 62

Anneli Molander

Arbetslagsledare/Lärare i Frisörämnen


anneli.molander@laroverken.se

Gabriela Molina

Lärare i Frisörämnen


gabriela.molina@laroverken.se

Madeleine Manzi

Lärare i Frisörämnen


madeleine.manzi@laroverken.se

Tina Granberg

Lärare i Frisörämnen


tina.granberg@laroverken.se

Vannia Cronhamn

Lärare i Frisörämnen


vannia.cronhamn@laroverken.se



Hotell- och Restaurang- och livsmedelsprogrammet / 0721 59 23 60

Jesper Isaksson

Arbetslagsledare/Lärare i restaurangämnen


jesper.isaksson@laroverken.se

Annika Olsson

Lärare i Hotellämnen


annika.olsson@laroverken.se

Jonas Strandglim

Lärare i Restaurangämnen


jonas.strandglim@laroverken.se

Katarina Brinte

Lärare i Hotellämnen


katarina.brinte@laroverken.se

Rasmia Hama Amin

Lärare i Engelska/Resurslärare


rasmia.amin@laroverken.se



Kökspersonal / 040 650 75 70

Bertil Sångberg

Kökschef


bertil.sangberg@laroverken.se

Ingrid Hagen-Fridlund

Köksbiträde


Elisabet Olsson

Köksbiträde


Phat Giang

Köksbiträde




Övriga medarbetare

Kasper Nilsson

Kafé Kummin – elevkafé


kasper.nilsson@laroverken.se

Gustavo Hidalgo

Vaktmästare

0723 80 96 39
gustavo.hidalgo@laroverken.se

Vesna Milojevic

Lokalvårdare




Tjänstlediga

Malin Forsang

Lärare i Religion och Samhällskunskap