Kontakt

På våra skolor har vi en välkomnande hållning till besökare men alla besök ska vara planerade. Därför måste du som vill besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.

Skolledning/Administration

Ove Tunhav

Rektor

0730 74 71 96
ove.tunhav@laroverken.se

Åsa Bäck

Biträdande rektor

0701 44 24 26
asa.back@laroverken.se

Cecilia Allen Schriver

Expedition, administratör

0721 59 23 76
cecilia.allen.schriver@laroverken.se



Elevhälsan

Charlotta Fredheim (Jämna veckor: tis, ons, fre. Udda veckor: mån, tis, ons)

Skolsköterska

0721 59 23 57
charlotta.fredheim@laroverken.se

Joaquin Muniz Ferreira

Kurator

0709 98 01 20
joaquin.muniz.ferreira@laroverken.se

Ingrid Ahlberg (Jämna veckor: mån, tis, ons. Udda veckor: ons, tor, fre)

SYV – Studie och yrkesvägledare

0721 67 26 34
ingrid.ahlberg@laroverken.se

Mirko Cancelli

Specialpedagog

0727 34 84 34
mirko.cancelli@laroverken.se



Samhällsvetenskapsprogrammet / 0732 34 46 15

Giancarlo Svenato

Arbetslagsledare, Förstelärare, Intl. koordinator, Lärare i eng. och italienska


giancarlo.svenato@laroverken.se

Daniel Hvistendahl

Resurslärare, Lärare i historia och ekonomi


daniel.hvistendahl@laroverken.se

Fredrik Eriksson

Förstelärare, Lärare i religion, svenska och svenska som andraspråk


fredrik.eriksson@laroverken.se

Malin Forsang

Lärare i religion och samhällskunskap


malin.forsang@laroverken.se

Branko Gavranovic

Lärare i idrott och psykologi


branko.gavranovic@laroverken.se



Barn- och fritidsprogrammet / 0721 59 23 61

Teodor Mischkin

Arbetslagsledare, Lärare i BF-ämnen


theodor.mischkin@laroverken.se

Anders Grimberg

Fotbollsinstruktör


anders.grimberg@laroverken.se

Henrik Jönsson

Fotbollsinstruktör, Lärare i idrott och hälsa


henrik.jonsson@laroverken.se

Joakim Zetterholm

Lärare i matematik och idrott


joakim.zetterholm@laroverken.se

Mangalavati Citra M. Aros

Lärare i spanska


mangalavati.aros@laroverken.se

Martina Korner

Lärare i svenska


martina.korner@laroverken.se

Peter Enehag

Ishockeyinstruktör, Lärare i psykologi samt aktivitets- och pedagogiskt ledarskap.


peter.enehag@laroverken.se



Naturvetenskapsprogrammet / 0721 59 23 59

Ismet Gashi

Lärare i matematik, fysik och kemi


ismet.gashi@laroverken.se

Jonas Ankarloo

Lärare i biologi, naturkunskap och kemi


jonas.ankarloo@laroverken.se

Sabri Pipic

IT-administratör, elevcoach

072 833 33 43
sabri.pipic@laroverken.se

Sanela Mehanovic

Lektor i Matematik


sanela.mehanovic@laroverken.se



Ekonomi- och Handelsprogrammet / 0721 59 23 58

Maria Gustafsson

Arbetslagsledare, marknadskoordinator, lärare i handels- och ekonomiämnen


maria.gustafsson@laroverken.se

Helen Ek

Lärare i juridik


helen.ek@laroverken.se

Sofia Svarvell

Lärare i svenska och historia


sofia.svarvell@laroverken.se

Sven Magnusson

Lärare i ekonomiämnen


sven.magnusson@laroverken.se



Frisörprogrammet / 0721 59 23 62

Anneli Molander

Arbetslagsledare, Lärare i frisörämnen


anneli.molander@laroverken.se

Gabriela Molina

Lärare i frisörämnen


gabriela.molina@laroverken.se

Madeleine Manzi

Lärare i frisörämnen


madeleine.manzi@laroverken.se

Tina Granberg

Lärare i frisörämnen


tina.granberg@laroverken.se

Vannia Cronhamn

Lärare i frisörämnen


vannia.cronhamn@laroverken.se



Hotell- och Restaurang- och livsmedelsprogrammet / 0721 59 23 60

Jesper Isaksson

Arbetslagsledare, Lärare i restaurangämnen


jesper.isaksson@laroverken.se

Annika Olsson

Lärare i hotellämnen


annika.olsson@laroverken.se

Katarina Brinte

Lärare i hotellämnen


katarina.brinte@laroverken.se

Rasmia Hama Amin

Lärare i engelska, resurslärare


rasmia.amin@laroverken.se



Kök och matsal / 040 650 75 70

Bertil Sångberg

Kökschef


bertil.sangberg@laroverken.se

Ingrid Hagen-Fridlund

Köksbiträde


Elisabet Olsson

Köksbiträde


Phat Giang

Köksbiträde


Zenona Sederlind

Köksbiträde




Övriga medarbetare

Gustavo Hidalgo

Vaktmästare

0723 80 96 39
gustavo.hidalgo@laroverken.se

Vesna Milojevic

Lokalvårdare


Maisaa Kahile

Elevcoach

0735 69 90 31
maisaa.kahile@laroverken.se