Kontakt


Skolledning

Johan Andersson

Rektor

Tel: 073-625 13 76

E-post: johan.andersson@laroverken.se

 

Louise Jonshagen

Biträdande rektor och Studie och yrkesvägledare

Tel: 0767-21 88 55

E-post: louise.jonshagen@laroverken.se


Elevhälsan

Lena Wiberg

Skolsköterska

Tel: 013-470 87 06013-470 87 06

E-post: lena.wiberg@laroverken.se

 

Cecilia Gidmark

Specialpedagog

E-post: cecilia.gidmark@laroverken.se

 

Karin Swenson

Kurator

E-post: karin.swenson@laroverken.se

 


Pedagogisk personal

Helen Andersson

Lärare Matematik, Fysik

E-post: helen.andersson@laroverken.se

 

Iryna Andersson

Lärare Engelska

E-post: iryna.zyuzina-andersson@laroverken.se

 

Marie Andersson 

Lärare Kost och Hälsa, Hälsopedagogik, Fritid och Friskvård

E-post: marie.andersson@laroverken.se

 

Maria Almeborn 

Lärare Företagsekonomi

E-post: maria.almeborn@laroverken.se

 

Micaela Bengtsson

Lärare Historia

E-post: Micaela.bengtsson@laroverken.se

 

Patrik Brändefors

Lärare Svenska

E-post: patrik.brändefors@laroverken.se

Catarina Cederlund 

Lärare Engelska

E-post: Catarina.cederlund@laroverken.se

 

Sebastian Dahlgren

Lärare Matematik, Franska

E-post: Sebastian.dahlgren@laroverken.se

 

Lars-Göran Danielsson

Lärare Idrott och hälsa, Träningslära, Ledarskap

E-post: lars-goran.danielsson@laroverken.se

 

Anica Edoff

Mentor för BF17, EK17, SA17

E-post: annica.edoff@laroverken.se

 

Stefan Engvall

Lärare Programmering, nätverksteknik, teknik, Programansvarig Teknik/natur

E-post: stefan.engvall@laroverken.se

 

Anahi Ethel Otby

Lärare Spanska

E-post: anahiethelotby@laroverken.se

 

Lars Frykevall

Lärare matematik

E-post: lars.frykevall@laroverken.se

 

Fredrik Gundmark

Lärare Ledarskap och Idrott och hälsa

E-post: fredrik.gundmark@laroverken.se

 

Therese Gustavsson

Lärare Kemi

E-post: therese.gustavsson@laroverken.se

 

Zoran Jankovic

Lärare Träningslära och Specialidrott Fotboll

E-post: zoran.jankovic@laroverken.se

 

Claes Johansson

Lärare Naturkunskap

E-post: claes.johansson@laroverken.se

 

Emma Johansson

Lärare Ekonomiämnen

E-post: emma.johansson@laroverken.se

 

Martin Jakobsson

Lärare Samhällskunskap, Historia, Programansvarig Samhällsprogrammet

E-post: martin.Jakobsson@laroverken.se

 

Helena Lanver

Lärare Svenska, Marknadskoordinator, Ansvarig för idrottspecialisering

E-post: helena.lanver@laroverken.se

 

Karin Larsson

Lärare Svenska, SVA, GYA

E-post: karin.e.larsson@laroverken.se

 

Daniel Nyenger

Lärare Juridik, Marknadsföring

E-post: daniel.nyenger@laroverken.se

 

Rikard Rapp

Lärare Religion, Sociologi, Estetisk kommunikation

E-post: rikard.rapp@laroverken.se

 

Charlotte Rohlin

Instruktör fotboll

E-post: charlotte.rohlin@laroverken.se

 

Robert Ström

Lärare Svenska, Specialidrott Handboll, Programansvarig BF

E-post: robert.strom@laroverken.se

 

 

 

 

 

 

 


Tjänstlediga/Föräldralediga lärare

 

Christian Forslind

Lärare Engelska, Kemi

E-post: christian.forslind@laroverken.se

 

Anna Wallin

Lärare Samhällskunskap, Psykologi och Sociologi

E-post: anna.wallin@laroverken.se

 

Margaretha Mattsson Ottosson

Legitimerad gymnasielärare med humanistisk och samhällsvetenskaplig

specialisering inom media och kommunikation och spetsutbildning i Pedagogik.

E-post: margareta.mattsson-ottosson@laroverken.se


Stödpersonal

Ulla Bjärnlid

Skolkanslist

Tel: 013-470 87 00

E-post: ulla.bjarnlid@laroverken.se

 

Paulina Engström

Elevservice

Tel: 013-470 87 47

E-post: paulina.engstrom@laroverken.se

 

Jan Olofson

Vaktmästare

Tel: 013-470 87 08

E-post: jan.olofson@laroverken.se

 

Charlotte Linder

Skolmåltidsbiträde

E-post: charlotte.linder@laroverken.se

 

Malin Jardstål

Skolkock

E-post: malin.jardstal@laroverken.se

 

Sara Fagrell

Elevservice

Tel: 013-470 87 47

E-post: sara.fagrell@laroverken.se

 

Skolan är ingen offentlig plats utan arbetsplats för elever och personal. På våra skolor strävar vi efter att ha en välkomnande hållning till besökare, dock ska besöken vara planerade. Därför måste du som planerar att besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.