Kontakt


Skolledning

Johan Andersson

Rektor

Tel: 073-625 13 76

E-post: johan.andersson@laroverken.se

 

Louise Jonshagen

Biträdande rektor och Studie och yrkesvägledare

Tel: 0767-21 88 55

E-post: louise.jonshagen@laroverken.se


Elevhälsan

Lena Wiberg

Skolsköterska

Tel: 013-470 87 06013-470 87 06

E-post: lena.wiberg@laroverken.se

 

Ann-Marie Hjelm

Specialpedagog

E-post: ann-marie.hjelm@laroverken.se

 

Karin Swenson

Kurator

E-post: karin.swenson@laroverken.se

 


Pedagogisk personal

Helen Andersson

Lärare Matematik, Fysik

E-post: helen.andersson@laroverken.se

 

Iryna Andersson

Lärare Engelska

E-post: iryna.zyuzina-andersson@laroverken.se

 

Lars-Göran Danielsson

Lärare Idrott och hälsa, Träningslära, Ledarskap

E-post: lars-goran.danielsson@laroverken.se

 

Anica Edoff

Lärare Frisörämnen

E-post: annica.edoff@laroverken.se

 

Stefan Engvall

Lärare Programmering och nätverksteknik

E-post: stefan.engvall@laroverken.se

 

Fredrik Gundmark

Lärare Ledarskap och Idrott och hälsa

E-post: fredrik.gundmark@laroverken.se

 

Zoran Jankovic

Lärare Träningslära och Specialidrott Fotboll

E-post: zoran.jankovic@laroverken.se

 

Emma Johansson

Lärare Ekonomiämnen

E-post: emma.johansson@laroverken.se

 

Karin Larsson

Lärare Svenska, SVA

E-post: karin.e.larsson@laroverken.se

 

Åsa Arvidsson

Lärare Svenska

E-post: asa.arvidsson@laroverken.se

 

Robert Ström

Lärare Svenska, Specialidrott Handboll, Arbetslagsledare BF, EK, TE, EE

E-post: robert.strom@laroverken.se

 

Anna Wallin

Lärare Samhällskunskap, Psykologi och Sociologi

E-post: anna.wallin@laroverken.se

 

Eric Björk

Instruktör Innebandy

E-post: eric.bjork@laroverken.se

 

Martin Jakobsson

Lärare Samhällskunskap, Historia

E-post: martin.Jakobsson@laroverken.se

 

Christian Forslind

Lärare Engelska, Kemi

E-post: christian.forslind@laroverken.se

 

Rikard Rapp

Lärare Religion, medieämnen

E-post: rikard.rapp@laroverken.se

 

Helena Lanver

Lärare Svenska, Marknadskoordinator, Arbetslagsledare SA, NA, HV, Idrott

E-post: helena.lanver@laroverken.se

 

Charlotte Rohlin

Instruktör fotboll

E-post: charlotte.rohlin@laroverken.se

 

Jesper Johansson

Instruktör innebandy, lärare Kost och hälsa

E-post: Jesper.johansson@laroverken.se

 

Micaela Bengtsson

Lärare Historia

E-post: Micaela.bengtsson@laroverken.se

 

Sebastian Dahlberg

Lärare Matematik, Tyska

E-post: Sebastian.dahlberg@laroverken.se

 

Jennie Hallberg Nagy

Lärare Franska

E-post: Jennie.hallbergnagy@linkoping.se

 

Kristian Fredriksson

Lärare Matematik, Fysik

E-post: kristian.fredriksson@laroverken.se

 

Maria Hernandez

Lärare Spanska

E-post: maria.hernandez@laroverken.se

 

Shwana Kadirzada

Lärare karaktärskurser på El- och energiprogrammet

E-post: Shwana.kadirzada@laroverken.se

 

Claes Johansson

Lärare Naturkunskap

E-post: claes.johansson@laroverken.se

 

Lars Frykevall

Lärare matematik

E-post: lars.frykevall@laroverken.se

 


Tjänstlediga/Föräldralediga lärare

 

Pierre Karlén

Tränare Specialidrott Handboll

E-post: pierre.karlen@laroverken.se

 

Margaretha Mattsson Ottosson

Legitimerad gymnasielärare med humanistisk och samhällsvetenskaplig

specialisering inom media och kommunikation och spetsutbildning i Pedagogik.

E-post: margareta.mattsson-ottosson@laroverken.se


Stödpersonal

Ulla Bjärnlid

Skolkanslist

Tel: 013-470 87 00

E-post: ulla.bjarnlid@laroverken.se

 

Paulina Engström

Elevservice

Tel: 013-470 87 47

E-post: paulina.engstrom@laroverken.se

 

Jan Olofson

Vaktmästare

Tel: 013-470 87 08

E-post: jan.olofson@laroverken.se

 

Charlotte Linder

Skolmåltidsbiträde

E-post: charlotte.linder@laroverken.se

 

Malin Jardstål

Skolkock

E-post: malin.jardstal@laroverken.se

 

Sara Fagrell

Elevservice

Tel: 013-470 87 47

E-post: sara.fagrell@laroverken.se