Kontakt

På våra skolor har vi en välkomnande hållning till besökare men alla besök ska vara planerade. Därför måste du som vill besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.

Skolledning/Administration

Marie Lundeborg

Rektor

076-002 33 73
marie.lundeborg@laroverken.se

Ulla Bjärnlid

Administratör/IT support

013-470 87 00
ulla.bjarnlid@laroverken.se



Elevhälsan

Lena Wiberg

Skolsköterska

013-470 87 06
lena.wiberg@laroverken.se

Karin Swenson

Kurator


karin.swenson@laroverken.se

Linda Thörn

Specialpedagog/Lärare kommunikation


linda.thorn@laroverken.se



Arbetslag Barn och fritid

Fredrik Gundmark

Förstelärare/Lärare i Ledarskap, Idrott och hälsa


fredrik.gundmark@laroverken.se

Robert Ström

Arbetslagsledare/Programansvarig/Lärare i Svenska, Specialidrott Handboll


robert.strom@laroverken.se

Marie Andersson

Lärare i Kost och Hälsa, Hälsopedagogik, Fritid och Friskvård


marie.andersson@laroverken.se

Henrik Berg

Lärare i Matematik, Tyska


henrik.berg@laroverken.se



Arbetslag Ekonomi

Karin Larsson

Arbetslagsledare/Lärare i Svenska, SVA, GYA


karin.e.larsson@laroverken.se

Emma Johansson

Förstelärare/Lärare i Ekonomiämnen


emma.johansson@laroverken.se

Iryna Andersson

Förstelärare/Lärare i Engelska


iryna.zyuzina-andersson@laroverken.se

Rikard Rapp

Lärare i Religion, Sociologi, Estetisk kommunikation


rikard.rapp@laroverken.se

Daniel Nyenger

Lärare i Juridik, Marknadsföring


daniel.nyenger@laroverken.se

Sebastian Dahlgren

Lärare i Matematik, Franska


sebastian.dahlgren@laroverken.se

Maria Almeborn

Lärare i Företagsekonomi


maria.almeborn@laroverken.se



Arbetslag Samhälle

Martin Jakobsson

Arbetslagsledare/Programansvarig/Lärare i Samhällskunskap, Historia,


martin.Jakobsson@laroverken.se

Susanna Karlsson

Lärare i Samhällskunskap, Geografi


susanna.karlsson@laroverken.se

Zoran Jankovic

Lärare i Träningslära, Specialidrott Fotboll


zoran.jankovic@laroverken.se

Helena Lanver

Marknadskoordinator/ Ansvarig för idrottspecialisering/Lärare i Svenska


helena.lanver@laroverken.se

Catarina Cederlund

Lärare i Engelska


Catarina.cederlund@laroverken.se

Ann-Marie Öhlin

Lärare i Spanska


ann-marie.hjelm@laroverken.se

Micaela Bengtsson

Lärare i Historia


Micaela.bengtsson@laroverken.se

Charlotte Rohlin

Instruktör i Fotboll


charlotte.rohlin@laroverken.se

Andreas Harnesk

Instruktör i Innebandy


andreas.harnesk@laroverken.se

Harman Haurami

Instruktör i Innebandy


harman.haurami@laroverken.se



Arbetslag Natur/Teknik

Stefan Engvall

Programansvarig/Lärare i Programmering, Nätverksteknik, Teknik


stefan.engvall@laroverken.se

Helen Anderson

Lärare i Matematik, Fysik


helen.andersson@laroverken.se

Claes Johansson

Lärare i Naturkunskap


claes.johansson@laroverken.se

Lars-Göran Danielsson

Förstelärare/Lärare i Idrott och hälsa, Träningslära, Ledarskap


lars-goran.danielsson@laroverken.se

Patrik Brändefors

Lärare i Svenska


patrik.brandefors@laroverken.se

Therese Gustafsson

Lärare i Kemi


therese.gustafsson@laroverken.se



Övriga medarbetare

Jan Olofson

Vaktmästare

013-470 87 08
jan.olofson@laroverken.se

Lars Frykevall

Lärare i Matematik


lafrykevall@laroverken.se

Paulina Engström

Elevservice

013-470 87 47
paulina.engstrom@laroverken.se

Sara Fagrell

Elevservice

013-470 87 47
sara.fagrell@laroverken.se

Malin Jardstål

Caféansvarig/Skolmåltidsbiträde


malin.jardstal@laroverken.se

Charlotte Linder

Caféansvarig/Skolmåltidsbiträde


charlotte.linder@laroverken.se



Tjänstlediga/Föräldrarlediga

Margaretha Mattsson Ottosson


margareta.mattsson-ottosson@laroverken.se