Kontakt

På våra skolor har vi en välkomnande hållning till besökare men alla besök ska vara planerade. Därför måste du som vill besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.

Skolledning/Administration

Marie Lundeborg

Rektor

076-002 73 73
marie.lundeborg@laroverken.se

Daniel Nyenger

Biträdande rektor


daniel.nyenger@laroverken.se

Ulla Bjärnlid

Administratör, IT support

013-470 87 00
ulla.bjarnlid@laroverken.se



Elevhälsan

Lena Wiberg

Skolsköterska

013-470 87 06
lena.wiberg@laroverken.se

Karin Swenson

Kurator


karin.swenson@laroverken.se

Linda Thörn

Specialpedagog


linda.thorn@laroverken.se



Arbetslag Barn och fritid

Fredrik Gundmark

Förstelärare, Lärare i Ledarskap, Idrott och hälsa


fredrik.gundmark@laroverken.se

Elin Nyström

Lärare i Idrott och Hälsa/Träningslära


elin.nystrom@laroverken.se

Marie Andersson

Arbetslagsledare, Lärare i Kost och Hälsa, Hälsopedagogik, Fritid och Friskvård


marie.andersson@laroverken.se



Arbetslag Ekonomi

Karin Larsson

Arbetslagsledare, Lärare i Svenska, SVA, GYA


karin.e.larsson@laroverken.se

Rikard Rapp

Lärare i Religion, Sociologi, Estetisk kommunikation


rikard.rapp@laroverken.se

Daniel Nyenger

Lärare i Juridik, Marknadsföring


daniel.nyenger@laroverken.se

Sebastian Dahlgren

Lärare i Matematik, Franska


sebastian.dahlgren@laroverken.se

Maria Almeborn

Lärare i Företagsekonomi


maria.almeborn@laroverken.se

Rasim Zahirovic

Lärare i Samhällskunskap, Kommunikation


rasim.zahirovic@laroverken.se



Arbetslag Samhälle

Martin Jakobsson

Arbetslagsledare, Programansvarig/Lärare i Samhällskunskap, Historia


martin.Jakobsson@laroverken.se

Susanna Karlsson

Lärare i Samhällskunskap, Geografi


susanna.karlsson@laroverken.se

Zoran Jankovic

Lärare i Träningslära, Specialidrott Fotboll


zoran.jankovic@laroverken.se

Helena Lanver

Marknadskoordinator, Ansvarig för idrottspecialisering, Lärare i Svenska


helena.lanver@laroverken.se

Catarina Cederlund

Lärare i Engelska


Catarina.cederlund@laroverken.se

Micaela Bengtsson

Lärare i Historia


Micaela.bengtsson@laroverken.se

Henrik Berg

Lärare i Matematik, Tyska


henrik.berg@laroverken.se



Arbetslag Natur/Teknik

Stefan Engvall

Programansvarig, Lärare i Programmering, Nätverksteknik, Teknik


stefan.engvall@laroverken.se

Helen Anderson

Lärare i Matematik, Fysik


helen.andersson@laroverken.se

Lars-Göran Danielsson

Förstelärare, Lärare i Psykologi, Filosofi och Träningslära


lars-goran.danielsson@laroverken.se

Patrik Brändefors

Lärare i Svenska


patrik.brandefors@laroverken.se

Dennis Jonasson

Lärare i Biologi, Naturkunskap


dennis.jonasson@laroverken.se



Övriga medarbetare

Lars Frykevall

Lärare i Matematik


lafrykevall@laroverken.se

Paulina Engström

Elevservice

013-470 87 47
paulina.engstrom@laroverken.se

Sara Fagrell

Elevservice

013-470 87 47
sara.fagrell@laroverken.se

Malin Jardstål

Caféansvarig, Skolmåltidsbiträde


malin.jardstal@laroverken.se

Charlotte Linder

Caféansvarig, Skolmåltidsbiträde


charlotte.linder@laroverken.se



Tjänstlediga/Föräldrarlediga

Margaretha Mattsson Ottosson


margareta.mattsson-ottosson@laroverken.se

Robert Ström

Tjänstledig


robert.strom@laroverken.se

Ann-Marie Öhlin

Lärare i Spanska


ann-marie.ohlin@laroverken.se



Idrottsinstruktörer

Charlotte Rohlin

Instruktör fotboll


charlotte.rohlin@laroverken.se

Zoran Jankovic

Instruktör fotboll


zoran.jankovic@laroverken.se

Martin Jacobsson

Instruktör fotboll


martin.jacobsson@laroverken.se

Martin Laakso

Instruktör innebandy


martin.laakso@laroverken.se

Simon Palmen

Instruktör innebandy


simon.palmen@laroverken.se

Madeleine Östling

Instruktör ishockey


madeleine.ostling@laroverken.se

Jonas Emmoth

Instruktör ishockey


Patrik Olsson

Instruktör handboll


patrik.olsson@laroverken.se