Kontakt_ny

Skolan är ingen offentlig plats utan arbetsplats för elever och personal. På våra skolor strävar vi efter att ha en välkomnande hållning till besökare, dock ska besöken vara planerade. Därför måste du som planerar att besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.

Skolledning/Administration

Johan Andersson

Rektor

073-625 13 76
johan.andersson@laroverken.se

Louise Jonshagen

Biträdande rektor/Studie och yrkesvägledare

0767-21 88 55
louise.jonshagen@laroverken.se

Ulla Bjärnlid

Administratör/IT support

013-470 87 00
ulla.bjarnlid@laroverken.se



Elevhälsan

Lena Wiberg

Skolsköterska

013-470 87 06
lena.wiberg@laroverken.se

Cecilia Gidmark

Specialpedagog


cecilia.gidmark@laroverken.se

Karin Swenson

Kurator


karin.swenson@laroverken.se



Arbetslag Barn och fritid

Fredrik Gundmark

Förstelärare/Lärare i Ledarskap, Idrott och hälsa


fredrik.gundmark@laroverken.se

Robert Ström

Arbetslagsledare/Programansvarig/Lärare i Svenska, Specialidrott Handboll


robert.strom@laroverken.se

Marie Andersson

Lärare i Kost och Hälsa, Hälsopedagogik, Fritid och Friskvård


marie.andersson@laroverken.se



Arbetslag Ekonomi

Karin Larsson

Arbetslagsledare/Lärare i Svenska, SVA, GYA


karin.e.larsson@laroverken.se

Emma Johansson

Förstelärare/Lärare i Ekonomiämnen


emma.johansson@laroverken.se

Iryna Andersson

Förstelärare/Lärare i Engelska


iryna.zyuzina-andersson@laroverken.se

Rikard Rapp

Lärare i Religion, Sociologi, Estetisk kommunikation


rikard.rapp@laroverken.se

Daniel Nyenger

Lärare i Juridik, Marknadsföring


daniel.nyenger@laroverken.se

Sebastian Dahlgren

Lärare i Matematik, Franska


Sebastian.dahlgren@laroverken.se



Arbetslag Samhälle

Martin Jakobsson

Arbetslagsledare/Programansvarig/Lärare i Samhällskunskap, Historia,


martin.Jakobsson@laroverken.se

Zoran Jankovic

Lärare i Träningslära, Specialidrott Fotboll


zoran.jankovic@laroverken.se

Helena Lanver

Marknadskoordinator/ Ansvarig för idrottspecialisering/Lärare i Svenska


helena.lanver@laroverken.se

Catarina Cederlund

Lärare i Engelska


Catarina.cederlund@laroverken.se

Micaela Bengtsson

Lärare i Historia


Micaela.bengtsson@laroverken.se



Arbetslag Natur/Teknik

Stefan Engvall

Programansvarig/Lärare i Programmering, Nätverksteknik, Teknik


stefan.engvall@laroverken.se

Helen Anderson

Lärare i Matematik, Fysik


helen.andersson@laroverken.se

Claes Johansson

Lärare i Naturkunskap


claes.johansson@laroverken.se

Lars-Göran Danielsson

Lärare i Idrott och hälsa, Träningslära, Ledarskap


lars-goran.danielsson@laroverken.se

Patrik Brändefors

Lärare i Svenska


patrik.brandefors@laroverken.se

Therese Gustafsson

Lärare i Kemi


therese.gustafsson@laroverken.se



Övriga medarbetare

Jan Olofson

Vaktmästare

013-470 87 08
jan.olofson@laroverken.se

Paulina Engström

Elevservice

013-470 87 47
paulina.engstrom@laroverken.se

Sara Fagrell

Elevservice

013-470 87 47
sara.fagrell@laroverken.se

Malin Jardstål

Skolkock


malin.jardstal@laroverken.se

Charlotte Linder

Skolmåltidsbiträde


charlotte.linder@laroverken.se



Tjänstlediga/Föräldrarlediga

Christian Forslind

Lärare i Engelska, Kemi


christian.forslind@laroverken.se

Anna Wallin

Lärare i Samhällskunskap, Psykologi, Sociologi


anna.wallin@laroverken.se

Margaretha Mattsson Ottosson

Legitimerad gymnasielärare med humanistisk och samhällsvetenskaplig


margareta.mattsson-ottosson@laroverken.se