Kontakt

Sommarjour

Tel: 010-205 17 10
Vi har öppet under kontorstid hela sommaren.


Skolledning/Administration

Jan Ohlsson

Rektor

Tel: 070-462 52 48

E-post: jan.ohlsson@laroverken.se

Viktoria Johannesson

Biträdande rektor/studie- och yrkesvägledare

Bitr. rektor Tel: 070-462 54 71
SYV Tel: 070-462 52 50

E-post: viktoria.johannesson@laroverken.se

Charlotte Rehnberg

Administratör/marknadskoordinator

Tel: 072-159 23 64

E-post: charlotte.rehnberg@laroverken.se

Sabina Blunck

IT-support

Tel: 072-159 23 65

E-post: sabina.blunck@laroverken.se


Elevhälsan

Åsa Berg

Kurator

Tel: 073-673 92 99

E-post: asa.berg@laroverken.se

Ingela Bergling

Skolsyster

Tel: 072-159 23 66

E-post: ingela.bergling@laroverken.se

Agneta Ernstson

Specialpedagog

Tel: 072-159 23 69

E-post: agneta.ernstson@laroverken.se

Margot Englund

Skolpsykolog

Frida Lunde

Skolläkare


Arbetslag Barn och fritid/Florist

Madlen Karlsson

Arbetslagsledare/Lärare/Instruktör

NIU & Profil Innebandy, Ledarskap

Tel: 072-159 23 72

E-post: madlen.karlsson@laroverken.se

Sara-Lisa Ludvigsson

Lärare

Floristämnen, Kommunikation

Tel: 072-159 23 72

E-post: sara-lisa.ludvigsson@laroverken.se

Lina Segerblom

Lärare/Instruktör

NIU & Profil Innebandy, Hälsopedagogik, Naturkunskap

Tel: 072-159 23 72

E-post: lina.segerblom@laroverken.se

Christian Lindau

Lärare/Instruktör

Profil Fys & Hälsa, BF-ämnen

Tel: 072-159 23 72

E-post: christian.lindau@laroverken.se

Petter Ljung

Lärare/Instruktör

Svenska, Kommunikation

Tel: 072-159 23 72

E-post: petter.ljung@laroverken.se

Henrik Rehnberg

Instruktör

Profil Ishockey

Tel: 0707-59 59 08

E-post: henrik.rehnberg@laroverken.se

Joakim Nilsson

Lärare

Profil Fys & Hälsa, Spanska

Tel: 072-159 23 72

E-post: joachim.nilsson@laroverken.se


Arbetslag Teknik/Natur/El och energi

Johnny Borrenmo

Arbetslagsledare/Lärare

IT-ämnen

Tel: 072-159 23 74

E-post: johnny.borrenmo@laroverken.se

Anders Ek

Lärare

Juridik, Samhälle, Historia, Religion

Tel: 072-159 23 74

E-post: anders.ek@laroverken.se

Eva Nilsek

Lärare

Matematik

Tel: 072-159 23 74

E-post: eva.nilsek@laroverken.se

Annika Arfs

Speciallärare/Lärare

Svenska, Franska

Tel: 072-159 23 74

E-post: annika.arfs@laroverken.se

Bengt Haglund

Lärare

IT-ämnen, APL-samordnare

Tel: 070-587 21 25

E-post: bengt.haglund@laroverken.se

Anders Holmberg

Lärare

Matematik, Fysik

Tel: 072-159 23 74

E-post: mailto:anders.holmberg@laroverken.se

Mats Lilja

Lärare

IT-ämnen

Tel : 072-159 23 74

E-post: mats.lilja@laroverken.se

Johan Rosenströmer

Lärare

Profil E-sport, Idrott & Hälsa, Religion

Tel: 072-159 23 74

E-post: johan.rosenstromer@laroverken.se

Håkan Funk

Lärare

Naturkunskap, Biologi, Kemi

Tel: 072-159 23 74

E-post: hakan.funk@laroverken.se

Tobias Johansson Wetsberg

Instruktör

E-sport

E-post: tobias.johansson-westberg@laroverken.se


Arbetslag Samhälle/Estet:

Carl-Ola Petersson

Arbetslagsledare/Lärare/Instruktör

NIU & Profil Innebandy, Historia, Matematik

Tel: 072-159 23 70

E-post: carlola.petersson@laroverken.se

Erik Axelsson

Lärare

Svenska, Engelska

Tel: 072-159 23 70

E-post: erik.axelsson@laroverken.se

Thomas Hammargren

Lärare

Media

Tel: 072-159 23 70

E-post: thomas.hammargren@laroverken.se

Linn Sundholm

Lärare

Historia, Religion

Tel: 072-159 23 70

E-post: linn.sundholm@laroverken.se

Marcus Levin

Lärare

Samhällskunskap, Historia, Sociologi

Tel: 072-159 23 70

E-post: marcus.levin@laroverken.se

Kenneth Skoogh

Lärare

Svenska, Kommunikation

Tel: 072-159 23 70

E-post: kenneth.skoogh@laroverken.se

Weronica Jansson Rådberg

Lärare

Naturkunskap, Biologi

Tel: 072-159 23 70

E.post: weronica.jansson.radberg@laroverken.se

Anna Prochazka

Lärare

Engelska, Psykologi

Tel: 072-159 23 70

E-post: anna.prochazka@laroverken.se

Daniel Fornell

Lärare

Media

Tel: 072-159 23 70

E-post: daniel.fornell@laroverken.se


Arbetslag Ekonomi:

Carina Ohlson

Arbetslagsledare/Lärare

Svenska, Engelska

Tel: 072-159 23 75

E-post: carina.ohlson@laroverken.se

Annelie Ryman 

Lärare

Engelska, Tyska

Tel: 072-159 23 75

E-post: annelie.ryman@laroverken.se

Rickard Axinger

Lärare

Historia, Samhälle, Ekonomi

Tel: 072-159 23 75

E-post: rickard.axinger@laroverken.se

Jeffrey Lang

Lärare

Engelska, Ekonomi

Tel: 072-159 23 75

E-post: jeffrey.lang@laroverken.se

Johan Malmberg

Lärare

Matematik, Ekonomi

Tel: 072-159 23 75

E-post: johan.malmberg@laroverken.se

Alexander Myren

Lärare

Historia, Engelska

Tel: 072-159 23 75

E-post: alexander.myren@laroverken.se

Fredrik Maschel

Lärare

Matematik, Idrott

Tel: 072-159 23 75

E-post: fredrik.maschel@laroverken.se

Magdalena Gustavsson

Lärare

Tyska, Engelska

Tel: 072-159 23 75

E-post: magdalena.gustavsson@laroverken.se

Henrik Loob

Instruktör

NIU Ishockey

Tel: 070-221 01 30

E-post: henrik.loob@laroverken.se

Maria Wahlström

Lärare

Matematik

Tel: 072-159 23 75

E-post: maria.wahlstrom@laroverken.se


Språklärare

Cathrin Wadell

Lärare

Spanska

E-post: cathrin.wadell@laroverken.se

Estrella del Carmen Wündsch

Lärare

Spanska

E-post: estrella.wundsch@laroverken.se


Övriga medarbetare:

Hans-Åke Fors

Klassmorfar, Fotbollsinstruktör

E-post: hans-ake.fors@laroverken.se

Bodil Juthberg

Kökschef

Tel: 072-159 23 68

E-post: bodil.juthberg@laroverken.se

Susanne Resare

Köksbiträde

Tel: 072-159 23 68

Me-Ea Sundberg

Köksbiträde

Tel: 072-159 23 68

Tomas Jansson

Lokalvårdare

Tel: 070- 559 80 91

E-post: tomas.jansson@laroverken.se