Kontakt


Skolledning

Christina Persson

Rektor

Tel: 0702-65 01 43

E-post: christina.persson@laroverken.se


Administration och Elevhälsan

Kristina Németh

Administratör

Tel: 073-241 77 96

E-post: kristina.nemeth@laroverken.se

Dan Nordell

Studie- & yrkesvägledare och lärare

Tel: 0732-09 29 18 och 0732-30 98 28

E-post:  dan.nordell@laroverken.se

Agneta Månsson

Skolsköterska

Tel: 0732-41 78 00

E-post:  agneta.mansson@laroverken.se

Katarina Stolinska-Poplawska

Skolläkare, Läkarhuset

Bokas genom skolsköterskan

Ingemar Jönsson

Skolpsykolog, Österlens Psykologbyrå

Bokas genom skolsköterskan

Malin Leviné Olausson

Specialpedagog

Tel: 073-241 78 01 (även numret till Frisörprogrammets salong)

E-post: malin.levine.olausson@laroverken.se


Pedagogisk personal

Jonas Bjurbrant

Lärare, handelsämnen, fotbollsinstruktör, Mentor EEDAT17A, HAHAN16A och HAHAN17A

Tel: 0732-41 78 05

E-post: jonas.bjurbrant@laroverken.se

Gunnar Henriksson – Fri

Lärare, IT-ämnen, Mentor EEDAT15A

Tel: 0732-41 78 05

E-post: gunnar.henriksson-fri@laroverken.se

Daniel Gällentoft

Lärare och IT-support, Mentor EEDAT16A, HAHAN15A och HVFRI15A

Tel: 0732-41 78 05

E-post: daniel.gallentoft@laroverken.se

 

Jennifer Larsson

Lärare, mediaämnen, Mentor SAMED17A

Tel: 0732-41 78 05

E-post: jennifer.larsson@laroverken.se

Malin Leviné-Olausson

Frisörlärare, Mentor HVFRI17A

Tel: 073-241 78 01

E-post: malin.levine.olausson@laroverken.se

Ann Tillberg

Lärare, handelsämnen

Tel: 073-241 77 99

E-post: ann.tillberg@laroverken.se

Monia Sjöström-Zander

Frisörlärare, Mentor HVFRI16A

Tel: 073-241 78 01

E-post: monia.sjostrom-zander@laroverken.se

Emelie Breidemar

Frisörlärare, Mentor SAMED15A

Tel: 073-241 78 01

E-post: emelie.persson@laroverken.se

Andreas Ernebrand

Hockeyinstruktör, Mentor Hockey-eleverna

E-post: andreas.ernebrand@laroverken.se

Sieglinde Bergman

Lärare, tyska

E-post: siegline.bergman@laroverken.se

Mathias Lund

Lärare, idrott

E-post: mathias.lund@laroverken.se

Boddy Petersson

Lärare, svenska

Tel: 0732-41 78 05

E-post: boddy.petersson@laroverken.se

Branko Djakovic

Lärare, SO-ämnen (Vikarie)

Tel: 0732-41 78 05

E-post: branko.djakovic@laroverken.se

Skolan är ingen offentlig plats utan arbetsplats för elever och personal. På våra skolor strävar vi efter att ha en välkomnande hållning till besökare, dock ska besöken vara planerade. Därför måste du som planerar att besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.