Kontakt

Skolledning/Administration

Christina Persson

Rektor

0702 – 65 01 43
christina.persson@laroverken.se

Kristina Németh

Administratör

0732 – 41 77 96
kristina.nemeth@laroverken.se



Elevhälsan

Agneta Månsson

Skolsköterska/Kurator

0732 – 41 78 00
agneta.mansson@laroverken.se

Läkarhuset

Skolläkare

Kontakta skolsköterskan för tid

Ingemar Jönsson, Österlens Psykologbyrå

Skolpsykolog


Malin Leviné Olausson

Specialpedagog

0732 – 41 78 01 (även numret till Frisörprogrammets salong)
malin.levine.olausson@laroverken.se

Emelie Breidemar

Specialpedagog

0732 – 41 78 01 (även numret till Frisörprogrammets salong)
emelie.breidemar@laroverken.se

Christer Holm

Studie- & yrkesvägledare

0732 – 09 29 18
christer.holm@laroverken.se



Hantverksprogrammet - Frisör

Emelie Breidemar

Lärare i Frisörämnen

0732 – 41 78 01
emelie.breidemar@laroverken.se

Malin Leviné Olausson

Lärare i Frisörämnen

0732 – 41 78 01
malin.levine.olausson@laroverken.se

Monia Sjöström-Zander

Lärare i Frisörämnen

0732 – 41 78 01
monia.sjostrom-zander@laroverken.se



Handels- och administrationsprogrammet

Jonas Bjurbrant

Lärare i Handelsämnen/Fotbollsinstruktör

0732 – 41 78 05
jonas.bjurbrant@laroverken.se

Ann Tillberg

Lärare i Handelsämnen/Marknadskoordinator

0732 – 41 77 99
ann.tillberg@laroverken.se



Samhällsvetenskapsprogrammet

Sieglinde Bergman

Lärare i Tyska


siegline.bergman@laroverken.se

Jennifer Larsson

Lärare i Mediaämnen

0732 – 41 78 05
jennifer.larsson@laroverken.se



El- och energiprogrammet

Gunnar Henriksson-Fri

Lärare i IT-ämnen

0732 – 41 78 05
gunnar.henriksson-fri@laroverken.se

Philip Hero Ek

Lärare i IT-ämnen

0732 – 41 78 05
philip.hero.ek@laroverken.se

Niklas Mikkelsen

Lärare i IT-ämnen

0732 – 41 78 05
niklas.mikkelsen@laroverken.se



Pedagoger i gymnasiegemensamma ämnen

Branko Djakovic

Lärare i SO-ämnen (vikarie)

0732-41 78 05
branko.djakovic@laroverken.se

Andreas Ernebrand

Hockeyinstruktör


andreas.ernebrand@laroverken.se

Daniel Gällentoft

Lärare/IT-support

0732-41 78 05
daniel.gallentoft@laroverken.se

Mathias Lund

Lärare i Idrott och hälsa

0708-84 02 87
mathias.lund@laroverken.se