Kontakt

På våra skolor har vi en välkomnande hållning till besökare men alla besök ska vara planerade. Därför måste du som vill besöka någon av våra skolor kontakta oss i förväg för att boka in tid för besöket. Den personal som du avtalat tid med kommer att ta emot dig vid entrén.

Skolledning/Administration

Christina Persson

Rektor

0702 – 65 01 43
christina.persson@laroverken.se

Kristina Németh

Administratör

0732 – 41 77 96
kristina.nemeth@laroverken.se



Elevhälsan

Britta Lindgren

Skolsköterska/Kurator

0732 – 41 78 00
britta.lindgren@laroverken.se

Läkarhuset

Skolläkare

Kontakta skolsköterskan för tid

Ingemar Jönsson, Österlens Psykologbyrå

Skolpsykolog


Christer Holm

Studie- & yrkesvägledare

0732 – 09 29 18
christer.holm@laroverken.se



Hantverksprogrammet - Frisör

Emelie Breidemar

Lärare i Frisörämnen, Specialpedagog (Mammaledig)

0732 – 41 78 01
emelie.breidemar@laroverken.se

Susanna Björkqvist

Lärare i Frisörämnen

0732 – 41 78 01
susanna.bjorkqvist@laroverken.se

Malin Leviné Olausson

Lärare i Frisörämnen, Specialpedagog

0732 – 41 78 01
malin.levine@laroverken.se

Monia Sjöström-Zander

Lärare i Frisörämnen

0732 – 41 78 01
monia.sjostrom@laroverken.se



Handels- och administrationsprogrammet

Jonas Bjurbrant

Lärare i Handelsämnen/Fotbollsinstruktör


jonas.bjurbrant@laroverken.se

Ann Tillberg

Lärare i Handelsämnen/Marknadskoordinator

0732 – 41 77 99
ann.tillberg@laroverken.se



Samhällsvetenskapsprogrammet

Sieglinde Bergman

Lärare i tyska


siegline.bergman@laroverken.se

Mats Jönsson

Lärare i spanska


mats.jonsson@laroverken.se

Urban Westin

Lärare i SO-ämnen


urban.westin@laroverken.se

Philip Hero Ek

Lärare i IT- och Mediaämnen


philip.hero.ek@laroverken.se



El- och energiprogrammet

Gunnar Henriksson-Fri

Lärare i IT-ämnen


gunnar.henriksson-fri@laroverken.se

Niklas Mikkelsen

Lärare i IT-ämnen


niklas.mikkelsen@laroverken.se



Pedagoger i gymnasiegemensamma ämnen

Boddy Petersson

Lärare i Svenska


boddy.petersson@laroverken.se

Andreas Ernebrand

Hockeyinstruktör


andreas.ernebrand@laroverken.se

Daniel Gällentoft

Lärare/IT-support, Sportfiskeinstruktör


daniel.gallentoft@laroverken.se

Mathias Lund

Lärare i Idrott och hälsa

0708-84 02 87
mathias.lund@laroverken.se